Teltonika gateway TRB500

Teltonika TRB500 je gateway s podporou mobilných sietí 5G s rýchlosťou až 1Gbps.

Dostupnosť Skladom
Kód: GM-TRB500
€496,10 €410 bez DPH
Teltonika gateway TRB500

Teltonika TRB500 je gateway s podporou mobilných sietí 5G s rýchlosťou až 1Gbps. Veľkou výhodou tejto priemyselnej brány je rozhranie Ethernet a dve konfigurovateľné rozhrania I/O, ktoré umožňujú jednoduchú integráciu do priemyselných zariadení. Gateway zaisťuje tiež spoľahlivé pripojenie k sieťam 4G LTE CAT 20 a 3G. Podporuje architektúry SA a NSA pre využitie infraštruktúry 5G. Hlavný rozdiel medzi NSA (Non-Standalone Architecture) a SA (Standalone Architecture) je v tom, že, NSA využíva prvky rádiovej prístupovej siete 4G siete, zatiaľ čo variant SA prepája zariadenie 5G priamo k chrbticovej sieti 5G, riadiaca signalizácia vôbec nezávisí na 4G sieti .

Zariadenie je vybavené štyrmi anténnymi konektormi SMA a napájacím konektorom. Súčasťou je aj SIM slot a ethernetový port RJ45 10/100/1000 Mbps.

Zabezpečenie dát obstaráva široká škála softvérových funkcií, ako je ovládanie SMS správ, brána firewall, OpenVPN, IPSec, RMS. K dispozícii sú aj sieťové protokoly TCP, UDP, IPv4, IPv6, ICMP, NTP, DNS, HTTP, HTTPS, SMTP, SSL v3, TLS, PPP, PPPoE, SSH, DHCP, SNMP, MQTT, Wake on LAN (WOL).

Priemyselná gateway je vybavená systémom RutOS. Ide o operačný systém založený na Linuxe OpenWRT, ktorý je veľkým plusom pre výber routerov Teltonika. Tento systém ponúka pokročilé funkcie zabezpečenia a kompatibilitu so systémom vzdialenej správy RMS.

 

Príklad použitia priemyselnej gateway TRB500

Dátová priepustnosť technológie 4G neumožňuje stavebným pracovníkom obsluhovať ťažkú techniku na diaľku a s komfortom, ktoré si užívajú iné profesie. Priemyselná brána TRB500, ktorá dosahuje rýchlosť prenosu dát až 1 Gb/s a latencia v rade milisekúnd poskytuje synchronizáciu strojov a vzdialenej obsluhy pomocou technológie VR (virtuálna realita).

Toto zvýšenie výkonu nie je na úkor iných základných funkcií, pretože gateway TRB500 spolu Ethernetovým portom sú rovnako univerzálne, spoľahlivé, bezpečné, robustné a kompaktné ako ostatné produkty Teltonika Networks.

Vzhľadom na to, že inovácia v technológiách ide stále dopredu, náš život sa stáva jednoduchším a pohodlnejším. Každé povolanie však neumožňuje prácu z domu alebo dokonca z plážového letoviska s dobrým pripojením na internet.

Práca stavebného robotníka obsluhujúceho ťažké stroje, ako je bager alebo bager-nakladač, znamená nielen, že musí byť na mieste, ale aj to, že ich pracovné prostredie a mnohokrát neľahké pracovné podmienky ako je zima, horúco, prach, blato, náročný terén a nebezpečné prostredie nerobí toto povolanie komfortným.

Keby mohli, pravdepodobne by pracovali z domova, ale postaviť celú dláždenú cestu od nuly nie je úloha, s ktorou môže pomôcť provizórna domáca kancelária. To však nezabránilo vývojovým pracovníkom prísť s riešením, v ktorom môže pracovník využívať technológie virtuálnej reality (VR) a ovládať ťažké stroje zo vzdialenej stanice.

Technológia 4G tomuto riešeniu však nevyhovuje, ale čo 5G? Priemyselná brána TRB500 s technológiou 5G je ideálnym východiskom. Internetové pripojenie, ktoré poskytuje TRB500 môže dosahovať rýchlosť až 1 Gb/s a docieliť tak latencie rádovo milisekúnd. Práve toto robustné zvýšenie výkonu umožňuje vzdialené ovládanie takýchto strojov pomocou VR (virtuálnej reality). Vďaka tomu vzdialený operátor a stroj v teréne môžu pracovať súčasne.

Priemyselná brána TRB500 v odolnom hliníkovom kryte je určený na prácu v náročných podmienkach.

Kľúčové vlastnosti Teltonika TRB500

 • Ethernet rozhranie
 • Mobilné technológie: 5G, 4G (LTE CAT 20), 3G
 • Rozmery: 100 × 30 × 93.4 mm
 • Široký rozsah napájacích napätí 9-30 V
 • RutOS – ľahko použiteľný, bezpečný operačný systém
 • Podpora Teltonika Remote Management System
 • Podpora SA (Standalone Architecture) a NSA (Non-Standalone Architecture)
 • Podpora automatického prepínania MDI/MDIX
 • Montáž na DIN lištu
 • Stupeň krytia: IP30

Balenie obsahuje

 • Gateway TRB500
 • Napájací zdroj 9 W
 • 4× mobilná anténa (kĺbová, SMA male)
 • Ethernetový kábel
 • Micro-USB kábel (0.8 m)
 • Súprava adaptérov SIM
 • Rýchla príručka (QSG)

Vyskúšajte RMS  zadarmo kliknutím na odkaz a zaregistrujte svoj bezplatný 30-dňový demo účet https://rms.teltonika.lt/

Odporúčame využívať podrobný manuál a podklady pre konfiguráciu. Oficiálne materiály tu.


Sme špecialisti na bezdrôtové technológie. Celú ponuku bezdrôtových routerov nájdete na našom hlavnom eshope na adrese eshop.sectron.cz

Dodatočné parametre

Kategória: Bezdrôtové routery
Záruka: 2 roky

Predstavenie gatewaye Teltonika TRB500

Quick Start Guide