NIO

NIO logo

NIO je čínska automobilka so sídlom v Šanghaji, ktorá sa špecializuje na výrobu elektromobilov. Bola založená v roku 2014 a odvtedy sa stala jedným z lídrov na trhu s elektromobilmi v Číne. Spoločnosť NIO sa zameriava na vývoj a výrobu vysoko výkonných elektrických vozidiel, ktoré kombinujú moderný dizajn, pokročilú technológiu a udržateľnú mobilitu.

Príležitosť pre investorov

NIO je automobilka, ktorá je verejne obchodovaná na burze. Jej akcie sú na burzách, vrátane americkej burzy NYSE pod symbolmi NIO. Od svojho vstupu na burzu NIO zaznamenala značný záujem investorov a jej akcie prešli významným rastom. Automobilka sa stala predmetom záujmu investičnej verejnosti, najmä vďaka rastúcej popularite elektromobilov a očakávaniam ohľadom rozvoja trhu s elektromobilmi v Číne a ďalších častiach sveta.

NIO Power Swap - unikátne riešenie výmeny batérie

Elektromobily NIO ponúkajú inovatívne riešenie na výmenu batérií u svojich elektromobilov. Tento systém sa nazýva NIO Power Swap. Ide o rýchlu a pohodlnú metódu výmeny vybitých batérií za plne nabité, ktorá umožňuje minimalizovať čas strávený dobíjaním.

Proces výmeny batérií je veľmi jednoduchý. Majiteľ vozidla NIO príde na jedno z výmenných státí NIO Power Swap, kde je vykonaná automatizovaná výmena batérie. Automat odstráni vybitú batériu a nahradí ju plne nabitou batériou. Celý proces trvá len niekoľko minút, čo je oveľa rýchlejšie ako tradičné dobíjanie batérie.

Tento systém výmeny batérií je jednou z hlavných výhod, ktoré NIO ponúka svojim zákazníkom. Umožňuje rýchlu a bezproblémovú cestu na dlhšie vzdialenosti bez toho, aby bolo treba čakať na dlhé dobíjanie batérie. Vďaka tomu si majitelia elektromobilov NIO môžu užívať komfort elektrickej mobility bez obáv o dojazd.

Hoci väčšina PowerSwap staníc je zatiaľ v Číne (cca 1500), druhou destináciou, kde sa budujú je Európa. Najbližšie sú dnes v Nemecku. Stále sme však s 27 stanicami na začiatku rozvoja aktivít NIO v Európe. Plány pre Európu sú 120 PowerSwap staníc ku koncu roka 2023.

Výmena batérií je teda jedným z kľúčových prvkov stratégie NIO a ich snahy o vytvorenie efektívnej a užívateľsky prívetivej infraštruktúry pre elektromobily.

To, že je batéria vymeniteľná znamená, že elektromobily NEO si zákazník môže zakúpiť bez batérie, ktorú si potom v rámci mesačného paušálu €239 prenajíma. Elektromobil NIO je samozrejme možné zakúpiť vrátane batérie, ktorá sa dobíja v rozsiahlej sieti AC a DC nabíjacích staníc, ako sme zvyknutí.

NIO ET5

Inteligentný asistent NOMI 

NIO NOMI je pokročilý asistent pre riadenie, ktorý je súčasťou modelov automobilky NIO. Jedná sa o systém umelej inteligencie, ktorý poskytuje funkcie autonómneho riadenia a personalizovaného prostredia vo vozidle.

NOMI je umiestnený na palubnej doske vozidla a je vybavený displejom a kamerou, ktorá sleduje pohyby a gestá vodiča a spolujazdca. Systém je schopný rozpoznávať tváre a poskytuje personalizovanú interakciu s cestujúcimi.

NOMI má niekoľko funkcií, ktoré zlepšujú pohodlie a bezpečnosť v automobile. Môže vykonávať hlasové príkazy, ako je nastavenie teploty, ovládanie multimediálneho systému, navigácia a ďalších funkcií vozidla. Tiež môže rozpoznať gestá a reagovať na ne, napríklad priblížením ruky k displeju sa môže stiahnuť štítovka alebo prepnúť na rôzne režimy ovládania.

Vďaka technológii umelej inteligencie sa NOMI učí preferenciám a správaniu jednotlivých cestujúcich a môže ponúknuť personalizované odporúčania a funkcie v súlade s ich potrebami. To zahŕňa napríklad prehrávanie obľúbenej hudby alebo odporúčania reštaurácií v okolí.

NOMI je jednou z významných inovácií automobilky NIO, ktorá kombinuje pokročilú technológiu s pohodlím a personalizáciou pre cestujúcich. Tento systém prináša ďalšiu úroveň interakcie a autonómie do vozidiel NIO a poskytuje jedinečný zážitok z jazdy.

Špičková precíznosť

Modely elektromobilov NIO vynikajú precíznym prevedením, krásnym dizajnom a maximálnou funkčnosťou. Užívateľ má tiež možnosť nastaviť si nepreberné množstvo parametrov pre jazdu aj osobný komfort vo vozidle. S takými možnosťami sme sa zatiaľ u tradičných automobiliek nestretli.

Modely elektromobilov NIO na evropskom trhu:

  • NIO ET5 (kapacita batérie 100 kWh, dojazd 560 km*) 
  • NIO ET7 (kapacita batérie 75/100 kWh, dojazd 445/580 km*) 
  • NIO EL7 ((kapacita batérie 75/100 kWh, dojazd 391/509 km*)

(* podľa testovacieho štandardu WLTP) 

NIO ET7

NIO ET7 - prvé zvezenie s luxusným čínskym elektromobilom

Electro Dad je kanál Jana Staňka, ktorý zahorel vášňou pre elektromobilitu a fotovoltaiku. Chce inšpirovať milión ľudí k prechodu na elektromobil a čistú energiu.

Stránka 1 z 1 - 9 položiek celkom
Nabíjací kábel pre plug-in hybridy - Type 2 1×32A
€119 bez DPH
€143,99 / ks

Ultra ľahký nabíjací kábel určený hlavne na nabíjanie plug-in hybridných automobilov. Jednofázový nabíjací kábel s maximálnym nabíjacím prúdom 32 A a výkonom 7,2 kW s konektormi...

EL-T2T2-1F32A-3M
Nabíjací kábel špirálový - Type 2 3×16AEL T2T2 3F16A 5M TC 01
od €134 bez DPH
od €162,14 / ks

Špirálový ultra ľahký nabíjací kábel určený na nabíjanie elektromobilu s konektorom typu 2 / typu 2 o dĺžkach 4, 5.5 a 7 metrov.

EL-T2T2-3F16A-5M-TC
Nabíjací kábel špirálový - Type 2 3×32A
Novinka
od €159 bez DPH
od €192,39 / ks

Špirálový ultra ľahký nabíjací kábel určený na nabíjanie elektromobilu s konektorom typu 2 / typu 2 o dĺžkach 3.5, 5 a 6 metrov.

EL-T2T2-3F32A-5M-TC
SECTRON LITE prenosná nabíjačka
Novinka
€215,30 bez DPH
€260,51 / ks

Prenosná nabíjačka na elektromobil so základnými funkciami. Nabíjací výkon 11 kW.

EL-CEE5T2-3F16A-5M-L
SECTRON Nabíjačka na elektromobil 11 KW
Tip
Doprava zadarmo
od €398 bez DPH
od €481,58 / ks

Prenosná nabíjačka na elektromobil v kompaktnom balení so šikovnými funkciami. Nabíjací výkon 11 kW.

EL-CEE5T2-3F16A-5M
Domáci Wallbox OlifeEnergy AC 22 kW
Novinka
Doprava zadarmo
od €672,94 bez DPH
od €814,26 / ks

Domáci OlifeEnergy WallBox BASE SOLAR je dobíjacia stanica českej výroby, v základnom prevedení BASE doplnená o Solar Modul, na prevádzku v kombinácii s inštalovanou...

EL-WB22-SOLAR-S
Wallbox MyBox PLUS AC 22 kW
Doprava zadarmo
od €986 bez DPH
od €1 193,06 / ks

AC nabíjacia stanica MyBox PLUS vyniká spoľahlivosťou a moderným dizajnom so skosenou hranou, ktorá slúži ako držiak na umiestnenie konektora Typ 2.

EL-MB-PLUS-S
DoubleBox OlifeEnergy AC 22 kW - zásuvky
Akcia
Doprava zadarmo
od €1 075,10 bez DPH
od €1 300,87 / ks
€1 626,08 (–20 %)

OlifeEnergy DoubleBox BASE je dobíjacia stanica s dvoma nabíjacími bodmi, ktorá je určená na nabíjanie všetkých typov elektromobilov na trhu EÚ striedavým prúdom (AC). Nabíja...

EL-DB22-BASE-S
DoubleBox OlifeEnergy AC 22 kW - zásuvky
Novinka
Doprava zadarmo
od €1 344,87 bez DPH
od €1 627,29 / ks

OlifeEnergy DoubleBox BASE SOLAR je dobíjacia stanica s dvoma nabíjacími bodmi, v základnom prevedení BASE doplnená o Solar Modul, na prevádzku v kombinácii s...

EL-DB22-SOLAR-S