Nabíjacie stanice

V kategórii nabíjacích staníc nájdete veľké nabíjačky pre súkromné aj verejné nabíjanie elektromobilov. Nie sú určené pre domácu inštaláciu. Sú to stanice často vyžadujúce stavebné povolenie. Najčastejšie umiestnenie je na parkoviskách väčších firiem s flotilou elektromobilov, na parkoviskách obchodných centier, čerpacích staniciach alebo odpočívadlách na cestách a diaľniciach.

V tomto prevedení sú k dispozícii ako AC nabíjacie stanice využívajúce na nabíjanie striedavý prúd, tak aj DC nabíjacie stanice s jednosmerným nabíjacím prúdom.

Stanice sú vybavené rôznymi aktivačnými a identifikačnými systémami (systém štart/stop - automaticky, RFID karty, RFID kľúčenky, RFID čipy). Zariadenie je možné ovládať pomocou vzdialených serverov.

Samozrejmosťou je aj možnosť spoplatnenia nabíjania. Autorizovaný zákazník podľa nastavených pravidiel platí prevádzkovateľovi dohodnutú cenu za odobranú energiu.

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom
Stojanová dobíjacia stanica OlifeEnergy
Doprava zadarmo
€3 739,13 bez DPH
€4 524,35 / ks

OlifeEnergy AC stojanová dobíjacia stanica elektromobilov, v prevedení BASE nabíja striedavým prúdom. Súčasťou sú dva káble so zástrčkami Type2 (Mennekes).

EL-AC44-BASE
Stojanová dobíjacia stanica OlifeEnergy
Doprava zadarmo
€4 308,30 bez DPH
€5 213,04 / ks

OlifeEnergy AC stojanová dobíjacia stanica elektromobilov, v prevedení SMART a nabíjaním striedavým prúdom. Súčasťou sú dva káble so zástrčkami Type2 (Mennekes).

EL-AC44-SMART
Stojanová dobíjacia stanica OlifeEnergy
od €11 650 bez DPH
od €14 096,50 / ks

DC rýchlonabíjacia stanica pre elektromobily nabíja výkonom až 20-80 kW. Nabíjacia stanica je priamo prepojená s trakčnou batériou elektromobilu.

EL-DC20
Hypercharger HYC50 2×CCS2
od €16 762,71 bez DPH
od €20 282,88 / ks

Prvá DC nástenná nabíjacia stanica. Hypercharger HYC50 vyniká spoľahlivosťou, moderným designom a jednoduchou obsluhou.

EL-HYC50-W-1C-2.7M
Hypercharger HYC50 stojanová DC nabíjacia stanica 2×CCS2
od €18 029,66 bez DPH
od €21 815,89 / ks

Stojanová nabíjacia stanica. Hypercharger HYC50 vyniká spoľahlivosťou, moderným designom a jednoduchou obsluhou.

EL-HYC50-S-1C-2.7M

V súčasnosti rastie popularita elektromobilov a so zvyšujúcim sa počtom elektromobilov na cestách rastie aj dopyt po nabíjacích staniciach. Pri výbere nabíjacej stanice je dôležité poznať rozdiel medzi AC a DC nabíjacími stanicami.

Aký je rozdiel medzi ac a dc nabíjacími stanicami

Nabíjacie stanice elektromobilov môžu byť buď na striedavý prúd (AC) alebo na jednosmerný prúd (DC). AC nabíjacie stanice sú bežné v domácom prostredí a v rôznych parkovacích zónach. Tieto stanice pracujú s menovým napätím a menovou frekvenciou domácej elektrickej siete. Sú schopné nabíjať elektromobil rýchlosťou približne 11 až 22 kW podla typu palubnej nabíjačky vo vozidle z výroby. Nabíjanie striedavým prúdom je pomalšie, ale väčšinou týmto spôsobom nabíjame tam, kde automobil parkuje a nepotrebujeme ho okamžite na používanie.

Na druhej strane, DC nabíjacie stanice sú určené pre rýchlejšie nabíjanie elektromobilov. Sú bežné na veľkých cestách, diaľniciach a verejných nabíjacích staniciach. DC nabíjacie stanice dodávajú do batérie jednosmerný prúd priamo, bez potreby usmernenia. Sú schopné nabíjať elektromobil rýchlosťou až 350 kW (podľa typu vozidla). To znamená, že môžu nabíjať elektromobil rýchlejšie a efektívnejšie.

Nabíjacie stanice na dálniciach a verejné nabíjacie stanice väčšinou používajú DC nabíjacie stanice, pretože umožňujú rýchlejšie nabíjanie a minimalizujú čas strávený na dobíjaní. To je veľmi dôležité pre vodičov, ktorí cestujú na väčšie vzdialenosti.

Pre stredné a veľké firmy je tiež výhodné investovať do vlastných DC nabíjacích staníc. Tieto stanice umožňujú nabíjanie firemných elektromobilov vo vlastnom areáli rýchlo a efektívne, čo zvyšuje produktivitu a ekonomiku podniku.

Pri výbere nabíjacej stanice je dôležité zvážiť potreby a požiadavky každého jednotlivého prípadu. AC nabíjacie stanice sú vhodné pre domáce prostredie, menšie a stredné firmy a menej náročné nabíjanie, zatiaľ čo DC nabíjacie stanice sú ideálne pre rýchle nabíjanie na veľkých cestách a v komerčných prostrediach.

Ak plánujete investovať do nabíjacích staníc pre elektromobily, mali by ste zvážiť výhody a možnosti AC a DC nabíjacích staníc a vybrať si tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám a požiadavkám.