Teltonika Access Point TAP100

Teltonika TAP100 je vôbec prvý prístupový bod Teltonika Networks, ideálny na posilnenie pokrytia Wi-Fi v malých podnikoch a komerčných priestoroch

Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Zvoľte variant
Kód: GM-TAP100 GM-TAP100-POE Zvoľte variant
€42,35 €60,50 od €42,35 €35 bez DPH €50 bez DPH od €35 bez DPH
Teltonika Access Point TAP100
Teltonika Access Point TAP100
Novinka

Teltonika TAP100 je vôbec prvý prístupový bod Teltonika Networks, ideálny na posilnenie pokrytia Wi-Fi v malých podnikoch a komerčných priestoroch, výrobných halách, verejných priestoroch a ďalších miestach Tento PoE-in Access Point môže byť napájaný aktívnymi zariadeniami PoE prostredníctvom portu RJ45 a bol navrhnutý s ohľadom na jednoduchosť a ľahkú inštaláciu.

WiFi Access Point umožňuje pripojenie zariadení, ako sú chytré telefóny, notebooky, počítače, tablety alebo televízie k internetu bez nutnosti používania káblov. Výhodou WiFi Access Point Teltonika TAP100 je jednoduchá inštalácia a konfigurácia.

Access point Teltonika TAP100 je vybavený je vybavený dvoma internými všesmerovými anténami a pracuje na frekvencii 2,4 GHz WiFi.

PoE-in

Access Point Teltonika TAP100 je vybavený technológiou PoE a môže byť napájaný zo zariadení, ktoré túto technológiu tiež využívajú. Napájanie prístupového bodu prebieha po ethernetovom kábli.

Ak zariadenie PoE nepodporuje, ponúkame variant Access Pointu s 15 W PoE injektorom, ktorý tvorí prostredníka medzi zariadením a access pointom TAP100 a zaisťuje napájanie prístupového bodu. To eliminuje potrebu ďalších zdrojov napájania a káblov a ešte viac znižuje zložitosť nastavenia.

Dokonalý dizajn

Plastové puzdro prístupového bodu vyrobené z materiálu, ktorý odoláva UV žiareniu a s dizajnom, ktorý dokonale splyne s prostredím.

Jednoduchá inštalácia

Integrovaná montážna konzola pre pre jednoduchú montáž prístupového bodu na strop.

Systém vzdialenej správy

So zakúpením access pointu Teltonika TAP100 získate tiež 24 mesačný bezplatný prístup k vzdialenej správe zariadenia Teltonika RMS (Remote Management System) .

Systém vzdialenej správy (RMS) umožňuje vzdialenú správu a monitorovanie všetkých sieťových zariadení spoločnosti Teltonika. Systém umožňuje meniť konfiguráciu a zhromažďovať informácie o stave jednotlivých zariadení, aj v prípade, že zariadenia nemajú verejné IP adresy. Ďalej tiež aktualizáciu zariadenia a to všetko z jedného miesta. Nie je potrebné byť fyzicky prítomný u nainštalovaného produktu.

 

Balenie obsahuje

  • Teltonika Access Point TAP100
  • 15 W PoE injektor (pri výbere varianty s PoE injektorom)
  • QSG (Quick Start Guide)
  • Wi-Fi informačná samolepka

Prípad použitia

Kľúčové body

Každá kaviareň potrebuje spoľahlivé Wi-Fi, aby poskytovala klientom najlepší zážitok a bola úspešná. Zabezpečenie úplného bezdrôtového pokrytia vo všetkých priestoroch kaviarne môže byť často zložité a drahé.

Nový prístupový bod Teltonika Networks TAP100 zlepšuje pokrytie Wi-Fi premietaním bezdrôtového signálu do určenej oblasti.

Medzi ďalšie hodnotné funkcie tohto prístupového bodu patrí funkcia PoE-in, jednoduchá konfigurácia pravidiel premávky a multi-SSID a špecializovaný dizajn určený pre potreby podnikových a komerčných priestorov.

Výzva

Existuje mnoho aspektov kaviarne, ktoré ju robia úspešnú medzi ostatnými. Skvelá káva je určite jedným z nich, rovnako ako pohodlné stoličky a útulné prostredie. Jeden však stojí nad všetkým – spoľahlivé a kvalitné Wi-Fi. V skutočnosti, bez ohľadu na dispozíciu priestorov, úspešná kaviareň by nemala mať ani jeden kútik bez pokrytia Wi-Fi. V praxi to znamená, že jeden router nie je vždy dostatočný pre vašu priemernú kaviareň.

Problém je v tom, že ďalšie routery nepredstavujú len peňažný problém, hoci ceny smerovačov sú veľmi dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť, ale aj problém zložitosti. Každý ďalší router by musel mať nakonfigurované sieťové pravidlá a zriadenú sieť LAN, nehovoriac o dodatočných kábloch. Pre majiteľov kaviarne je najvhodnejšie najjednoduchšie a najpohodlnejšie riešenie, a to znamená zvoliť si prístupové body Wi-Fi a nie ďalšie smerovače.

Schéma použitia Access Pointu TAP100 v kaviarni
Schéma použitia Access Pointu TAP100 v kaviarni

 

Prvý prístupový bod v produktovom portfóliu Teltonika Networks, TAP100, je ideálny napríklad pre malé kaviarne, ktoré potrebujú spoľahlivé bezdrôtové pripojenie s úplným pokrytím bez zložitosti a vysokých cien. Prístupový bod TAP100 je zariadenie, ktoré sa pripája k routeru, gatewayi alebo switchi prostredníctvom káblového pripojenia ethernetovým káblom a premieta signál Wi-Fi do určenej oblasti.

Teltonika Access Point TAP100 zlepšuje pokrytie Wi-Fi v kaviarni pomocou dvoch vnútorných všesmerových antén, ktoré zaisťujú, že žiadny kút kaviarne nezostane odkrytý. Zariadenie poskytuje rýchlosť až 100 Mbps, čo je viac než dosť pre kaviareň s približne 30 hosťami, ktorí potrebujú pracovať nad šálkou dobrej kávy.

Vďaka funkcii PoE-in môže byť Access Point TAP100 napájaný priamo zo sieťového zariadenia, ktoré mu poskytuje datové pripojenie cez Ethernet. Môže ísť o zariadenie podporujúce aktívne PoE, ako napríklad priemyselný router Teltonika Networks TSW100 PoE+, alebo akékoľvek sieťové zariadenie s PoE injektorom. To eliminuje potrebu ďalších zdrojov napájania a káblov a ešte viac znižuje zložitosť nastavenia.

Po druhé, Teltonika TAP100 nevyzerá ako typické sieťové zariadenie, pretože nebolo navrhnuté na umiestnenie do krabice alebo skrinky. Access Point bol navrhnutý tak, aby bol vonku v komerčných priestoroch, splynul s prostredím a jeho inštalácia bola neuveriteľne jednoduchá vďaka vstavanému držiaku pre jednoduchú montáž na strop. Plastové puzdro stabilizované proti UV žiareniu zaisťuje, že zariadenie si zachová svoju farbu aj pri nepretržitom vystavení priamemu slnečnému žiareniu. To umožňuje kaviarňam vychutnať si pripojenie na priemyselnej úrovni bez toho, aby bol narušený starostlivo navrhnutý interiér.

Napokon, tento prístupový bod bol vytvorený s ohľadom na pohodlie a funkčnosť. Jeho pravidlá premávky sú ľahko konfigurovateľné a môže vytvárať samostatné siete pre hostí, zamestnancov a ďalšie zariadenia pomocou multi-SSID. To je dôležité pre každú kaviareň, pretože nechcete náhodne poskytnúť svojim hosťom prístup k vášmu zariadeniu alebo dátam.

Odporúčame využívať podrobný manuál a podklady pre konfiguráciu. Oficiálne materiály tu.


Sme špecialisti na bezdrôtové technológie. Celú ponuku bezdrôtových routerov, brán, switchov a inného nájdete na našom hlavnom eshope na adrese eshop.sectron.cz

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo pre konektivitu
Záruka: 2 roky
Wi-Fi: IEEE 802.11b/g/n (Wi-Fi 4)
Zabezpečenie: WPA2-EAP/WPA3-EAP Mixed Mode, WPA3-EAP, WPA2-PSK/WPA3-SAE Mixed Mode, WPA3-SAE, OWE, WPA-PSK/WPA2-PSK Mixed Mode, WPA2-PSK, WPA2-EAP; AES-CCMP, TKIP, Auto Cipher modes, client separation
SSID/ESSID: Stealth režim SSID a riadenie prístupu na základe MAC adresy
Počet Wi-Fi používateľov: Až 100 súčasných pripojení
Sieťové protokoly: TCP, UDP, IPv4, IPv6, ICMP, HTTP, HTTPS, SSL v3, TLS, ARP, SSH, DHCP client, SMNP
Ethernet: 1× RJ45 port 10/100 Mbps
Bezpečnostná autentifikácia: Pre-shared key, digital certificates, X.509 certificates, TACACS+, Radius, IP & Login attempts block
CPU: Mediatek MIPS 24Kc 580 MHz
Flash pamäť/RAM: 16 MB SPI Flash/64 MB DDR2
Operačný systém: RutOS (OpenWrt based Linux OS)
SDK (podpora programovacích jazykov): Busybox shell, Lua, C, C++
Napájací konektor: RJ45
Napájacie napätie: 44-57 V
PoE štandard: 802.3af PoE Class 1
Spotreba energie: < 2 W max
Antény: 2× vnútorná 2,4 GHz všesmerová anténa
Zisk: ≤ 4.9 dBi
VSWR: 2.64 max.
Status LED: 1× Power LED (dá sa vypnúť z webového používateľského rozhrania)
Reset tlačidlo: Reboot/User default reset/Factory reset button
Housing: UV odolný plast
Rozmery: Ø 158 × 30 mm
Hmotnosť: 190 g
Montáž: držák pre snadnú montáž na strop
Prevádzková teplota: -40 °C ~ +75 °C
Prevádzková vlhkosť: 10 až 95 % nekondenzujúca
Krytie: IP30

Predstavenie access pointu Teltonika TAP100

Quick Start Guide

Teltonika TAP100 webinár