Doublebox OlifeEnergy BASE SOLAR AC 22 kW

Značka: OlifeEnergy

OlifeEnergy DoubleBox BASE SOLAR je dobíjacia stanica s dvoma nabíjacími bodmi, v základnom prevedení BASE doplnená o Solar Modul, na prevádzku v kombinácii s inštalovanou fotovoltaickou elektrárňou v objekte.

Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Kód: EL-DB22-SOLAR-S EL-DB22-SOLAR-TC EL-DB22-SOLAR-C Zvoľte variant
€1 627,29 €2 158,17 €1 942,95 od €1 627,29 €1 344,87 bez DPH €1 783,61 bez DPH €1 605,74 bez DPH od €1 344,87 bez DPH
Doublebox OlifeEnergy BASE SOLAR AC 22 kW
Značka: OlifeEnergy
DoubleBox OlifeEnergy AC 22 kW - zásuvky
Novinka
Doprava zadarmo Doprava zadarmo Doprava zadarmo Doprava zadarmo

OlifeEnergy DoubleBox BASE SOLAR je dobíjacia stanica s dvoma nabíjacími bodmi, v základnom prevedení BASE doplnená o Solar Modul, na prevádzku v kombinácii s inštalovanou fotovoltaickou elektrárňou v objekte.

Doublebox Olife Energy BASE (nebo také Double Wallbox)  je odolná nabíjacia stanica s dvoma nabíjacími bodmi, ktorá je určená na nabíjanie všetkých typov elektroáut na trhu EÚ striedavým prúdom (AC). Dokáže nabíjať dva elektromobily zároveň, každý príkonom až 22 kW.

Pre skrátenie času dobitia vie stanica deliť príkon medzi dve nabíjané vozidlá podľa ich potreby. Vďaka robustnej konštrukcii a stupňu krytia IP54 je odolná a vhodná na vonkajšie použitie aj inštaláciu do vnútorných priestorov napr. garáží. Je možné namontovať na stenu (wallbox) alebo na stojan, ktorý je kotvený do zeme (pole mount).

Základné prevedenie „BASE“ vie pracovať lokálne. Nabíjanie teda začne automaticky ihneď po pripojení vozidla, alebo po identifikácii RFID kartou. Výkon stanice môže byť riadený v rozsahu 0 – 44 kW lokálnou jednotkou. Stanica je vybavená ochranou proti preťaženiu elektrickým prúdom. Double Wallbox je možné využívať na komfortné nabíjanie v menších firmách alebo aj v domácnosti.

Solar Modul a riadenie nabíjania

Doublebox SOLAR komunikuje s vybranými striedačmi fotovoltiky (GoodWe (rada ET), SOLAX, Dražice, Huawei (SUN2000), SOFAR) pre domáce fotovoltaické elektrárne (FVE) bez nutnosti inštalovať OlifeEnergy SmartMeter pre dynamické riadenie výkonu nabíjania. Doublebox využíva meranie zo striedača a tým ušetrí ako pozície v rozvádzači, tak nutnosť inštalácie ďalších meracích cievok.

Solárny modul komunikuje s fotovoltaickým striedačom prostredníctvom Wi-Fi alebo Ethernet protokolu ModBus TCP po lokálnej sieti (LAN). Okrem toho sprostredkováva vzdialenú správu a nastavenie stanice po lokálnej sieti. Spolupráca so striedačom umožňuje stanici riadiť nabíjanie elektromobilu tak, aby bola dosiahnutá najvyššia možná rýchlosť nabíjania s maximálnou efektivitou produkovanej solárnej energie pre nabíjanie vozidla z prebytkov FVE (Funkcia bude sprevádzkovaná v priebehu roku 2024).

Doublebox a inštálacia

Pri inštalácii musí mať Olife Energy nabíjačka vstupný napájací kábel predradený ističom typu B, s max. vybavovacou hodnotou 32 A a prúdovým chráničom typu A, s min. nominálnym menovitým prúdom 40 A. Čo všetko potrebujete zaistiť pri inštalácii wallboxu a koľko to stojí?

V prípade, že hľadáte domáci wallbox v prevedení pre nabíjanie iba jednoho elektroauta, kliknite na na odkaz na Wallbox. Pre ďalšie otázky nás kontaktujte na obchod@acnabijacka.sk alebo tel. +420 556 621 022. Poradíme vám aj s dopytom DC nabíjacie stanice pre elektromobily.

Wallboxy a double wallboxy značky OlifeEnergy sa vyznačujú kvalitným spracovaním, spoľahlivosťou a originálnym dizajnom. Sú kompletne vyvinuté a vyrábané v Českej republike. 

Na stiahnutie

Datasheet OlifeEnergy Wallboxy a Doubleboxy (PDF)

Inštalačný manuál OlifeEnergy Doublebox (PDF)

Inštalačný manuál OlifeEnergy Solar Modul (PDF)

Dodatočné parametre

Kategória: Wallbox pre elektromobily
Záruka: 2 roky
Vstupné napätie: AC 3 + N + PE 400V 50 Hz, TN-S
Nabíjací výkon (AC): 0-22 kW
Krytie: IP54
Pracovná teplota: -25 °C ~ +40 °C
Pracovná vlhkosť: 5-95 %
Nadprúdová ochrana: 2x tripólový istič 32 A
Residuálna ochrana: 2 x štvorpólový chránič typ A + detekcia reziduálneho DC prúdu podľa IEC 62955
Rozmery: 385 × 550 × 140 mm (bez kábla)
Hmotnosť (bez kábla; 4m; 5m): 18,5 kg; 23,5 kg; 26,0 kg

Firemný wallbox OlifeEnergy (ElectroDad)