Wallbox OlifeEnergy BASE SOLAR AC 11/22 kW

Značka: OlifeEnergy

Domáci OlifeEnergy WallBox BASE SOLAR je dobíjacia stanica českej výroby, v základnom prevedení BASE doplnená o Solar Modul, na prevádzku v kombinácii s inštalovanou fotovoltaickou elektrárňou v objekte.

Variant:
Dostupnosť Skladom Na dotaz Skladom Zvoľte variant
Kód: EL-WB22-SOLAR-S EL-WB22-SOLAR-TC EL-WB22-SOLAR-C Zvoľte variant
€814,26 €1 079,68 €972,08 od €814,26 €672,94 bez DPH €892,30 bez DPH €803,37 bez DPH od €672,94 bez DPH
Wallbox OlifeEnergy BASE SOLAR AC 11/22 kW
Značka: OlifeEnergy
Domáci Wallbox OlifeEnergy AC 22 kW
Novinka
Doprava zadarmo Doprava zadarmo Doprava zadarmo Doprava zadarmo

Domáci OlifeEnergy WallBox BASE SOLAR je dobíjacia stanica českej výroby, v základnom prevedení BASE doplnená o Solar Modul, na prevádzku v kombinácii s inštalovanou fotovoltaickou elektrárňou v objekte.

Olife Energy WallBox BASE je nabíjacia stanica, ktorá je určená na nabíjanie všetkých typov elektroáut na trhu EÚ striedavým prúdom (AC). Nabíja výkonom až 22 kW. Vďaka stupňu krytia IP54 je odolná a vhodná na vonkajšie použitie aj inštaláciu do vnútorných priestorov napr. garáží. Wallboxy je možné namontovať na stenu alebo na stojan (stĺpik), ktorý je kotvený do zeme.

Základné prevedenie „BASE“ vie pracovať lokálne. Nabíjanie teda začne automaticky ihneď po pripojení vozidla, alebo po identifikácii RFID kartou. Výkon stanice môže byť riadený v rozsahu 0 – 22 kW lokálnou jednotkou. Domáci wallbox je vybavený ochranou proti preťaženiu elektrickým prúdom.

Solar Modul a riadenie nabíjania

Wallbox SOLAR komunikuje s vybranými striedačmi fotovoltiky (GoodWe (rada ET), SOLAX, Dražice, Huawei (SUN2000), SOFAR) pre domáce fotovoltaické elektrárne (FVE) bez nutnosti inštalovať OlifeEnergy SmartMeter pre dynamické riadenie výkonu nabíjania. Wallbox využíva meranie zo striedača a tým ušetrí ako pozície v rozvádzači, tak nutnosť inštalácie ďalších meracích cievok.

Solárny modul komunikuje s fotovoltaickým striedačom prostredníctvom Wi-Fi alebo Ethernet protokolu ModBus TCP po lokálnej sieti (LAN). Okrem toho sprostredkováva vzdialenú správu a nastavenie stanice po lokálnej sieti. Spolupráca so striedačom umožňuje stanici riadiť nabíjanie elektromobilu tak, aby bola dosiahnutá najvyššia možná rýchlosť nabíjania s maximálnou efektivitou produkovanej solárnej energie pre nabíjanie vozidla z prebytkov FVE (Funkcia bude sprevádzkovaná v priebehu roku 2024).

Wallbox a inštálacia

Pri inštalácii musí mať Olife Energy nabíjačka vstupný napájací kábel predradený ističom typu B, s max. vybavovacou hodnotou 32 A a prúdovým chráničom typu A, s min. nominálnym menovitým prúdom 40 A. Čo všetko potrebujete zaistiť pri inštalácii wallboxu a koľko to stojí?

V prípade, že hľadáte domáci wallbox v prevedení pre nabíjanie dvoch elektroáut súčasne (dva káble), pozrite sa na DoubleBox. Pre ďalšie otázky nás kontaktujte na obchod@acnabijacka.sk alebo tel. +420 556 621 022Poradíme vám aj s dopytom DC nabíjacie stanice pre elektromobily.

Wallboxy značky OlifeEnergy sa vyznačujú kvalitným spracovaním, spoľahlivosťou a originálnym dizajnom. Sú kompletne vyvinuté a vyrábané v Českej republike.

 

Na stiahnutie

Datasheet OlifeEnergy Wallboxy a Doubleboxy (PDF)

Návod k obsluhe OlifeEnergy Wallbox (PDF)

Inštalačný manuál OlifeEnergy Wallbox (PDF)

Inštalačný manuál OlifeEnergy Solar Modul (PDF)

Dodatočné parametre

Kategória: Wallbox pre elektromobily
Záruka: 2 roky
Vstupné napätie: AC 3 + N + PE 400V 50 Hz, TN-S
Nabíjací výkon (AC): 0-22 kW
Výstupný prúd: 0-32 A
Max. prierez prívodu: 10 mm2
Krytie: IP54
Pracovná teplota: -25 °C ~ +40 °C
Pracovná vlhkosť: 5-95 %
Rozmery: 194×320×112 mm (bez kábla)
Hmotnosť (bez kábla; 4m; 5m): 6,5 kg; 9,5 kg; 10,5 kg

Firemný wallbox OlifeEnergy (ElectroDad)

Rozhovor o nabíjacích staniciach