SmartMeter OlifeEnergy

Značka: OlifeEnergy

SmartMeter je zariadenie, ktoré riadi výkon nabíjacej stanice a je možné ho použiť pre Wallboxy, Doubleboxy aj AC stojanové nabíjacie stanice v prevedení BASE aj SMART.

Dostupnosť Skladom
Kód: EL-SM-BASE
€248,69 €205,53 bez DPH
SmartMeter OlifeEnergy
Značka: OlifeEnergy

SmartMeter je zariadenie, ktoré riadi výkon nabíjacej stanice a je možné ho použiť pre Wallboxy, Doubleboxy aj AC stojanové nabíjacie stanice v prevedení BASE aj SMART.

OlifeEnergy SmartMeter riadi práve jednu nabíjaciu stanicu OlifeEnergy na jednej prípojke (jeden alebo dva nabíjacie body podľa modelu nabíjacej stanice - DoubleBox).

SmartMeter meria aktuálnu spotrebu objektu alebo jeho čiastkového okruhu, a vyhodnocuje dostupný príkon pre nabíjacie stanice OlifeEnergy. Podľa dostupného príkonu potom riadi nabíjací prúd. Zaisťuje optimálne využitie kapacity elektrickej prípojky a zabraňuje tak preťaženiu alebo výpadku siete.

Meranie prebieha nepriamo pomocou meracích transformátorov s deleným jadrom. Meracia jednotka zaberá v rozvádzači veľkosť 5 modulov (jednotka + 1 istič) a je napájaná z rozvádzača fázovým napätím 1P + N 230V, v prípade merania výkonu potom 3P + N(PEN) 400V / 50Hz.

Komunikácia so stanicou prebieha po sériovej linke pomocou zbernice RS485 s protokolom MODBUS RTU, zbernica je galvanicky izolovaná. Na pripojenie je využitý konektor RJ45.

SmartMeter je možné rozšíriť o bezdrôtový modul (SmartMeter Wireless), ktorý umožňuje komunikáciu s Wallboxom, Doubleboxom aj Stojanovou dobíjacou stanicou AC.

Jednotka se umísťuje do hlavního rozvaděče na DIN lištu. Spôsob inštalácie wallboxu a SmartMeteru.

Dodatočné parametre

Kategória: Wallbox pre elektromobily
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg
Merané veličiny: činný výkon, energia, AC prúd, AC napätie
Menovité napätie: AC 230 / 400 V
Menovitý prúd: 16 – 120 A podľa použitých prúdových transformátorov
Menovitá frekvencia siete: 50 / 60 Hz
Komunikačné rozhranie izolované: RS485
Komunikačný protokol: MODBUS
Pripojenie - fázové napätie: skrutková svorkovnica 2,5 mm
Pripojenie rozhrania: RS485: RJ45 - FTP, UTP Cat5, Cat6
Montáž: DIN lišta
Prevádzková teplota: -25 °C až +50 °C
Krytie: IP20