Wallbox OlifeEnergy SMART AC 22 kW

Značka: OlifeEnergy

Domáci OlifeEnergy WallBox SMART je dobíjacia stanica, ktorá je určená na nabíjanie všetkých typov elektromobilov na trhu EÚ striedavým prúdom (AC). Nabíja výkonom až 22 kW. Disponuje rozšírenými funkciami, ako sú podpora služby OlifeEnergy Cloud a OCPP protokolu.

Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Kód: EL-WB22-SMART-S EL-WB22-SMART-TC EL-WB22-SMART-C Zvoľte variant
€1 205,22 €1 477,82 €1 334,35 od €1 205,22 €996,05 bez DPH €1 221,34 bez DPH €1 102,77 bez DPH od €996,05 bez DPH
Wallbox OlifeEnergy SMART AC 22 kW
Značka: OlifeEnergy
Domáci Wallbox OlifeEnergy AC 22 kW
Doprava zadarmo Doprava zadarmo Doprava zadarmo Doprava zadarmo

Olife Energy WallBox SMART je nabíjacia stanica, ktorá je určená na nabíjanie všetkých typov elektroáut na trhu EÚ striedavým prúdom (AC). Nabíja výkonom až 22 kW. Vďaka stupňu krytia IP54 je odolná a vhodná na vonkajšie použitie aj inštaláciu do vnútorných priestorov napr. garáží. Wallboxy je možné namontovať na stenu alebo na stojan (stĺpik), ktorý je kotvený do zeme.

Wallbox SMART oproti modelu BASE disponuje rozšírenými funkciami, ako sú podpora služby OlifeEnergy Cloud a OCPP protokolu. Ďalej zaisťuje vzdialenú komunikáciu (LAN, GSM), diagnostiku stanice, riadenie výkonu viacerých staníc, monitoring nabíjania a ovládania pomocou RFID čipov aj mobilnou aplikáciou OlifeEnergy. Výkon stanice môže byť riadený v rozsahu 0 – 22 kW lokálnou jednotkou. Stanica je vybavená ochranou proti preťaženiu elektrickým prúdom.

Riadenie nabíjania

Celkový príkon stanice je možné dynamicky regulovať pomocou externého modulu Olife Energy SmartMeter. SmartMeter je zariadenie, ktoré zaisťuje optimálne využitie kapacity elektrickej prípojky, tým že meria aktuálne spotreby Wallboxu alebo jeho čiastkového okruhu a vyhodnocuje dostupný príkon pre nabíjaciu stanicu OlifeEnergy. Stanica potom podľa dostupného príkonu reguluje nabíjací prúd.

Wallbox a inštálacia

Pri inštalácii musí mať Olife Energy nabíjačka vstupný napájací kábel predradený ističom typu B, s max. vybavovacou hodnotou 32 A a prúdovým chráničom typu A, s min. nominálnym menovitým prúdom 40 A. Čo všetko potrebujete zaistiť pri inštalácii wallboxu a koľko to stojí?

Služby OlifeEnergy CLOUD

OlifeEnergy Cloud je platforma pre vzdialený monitoring, správu, riadenie a spoplatnenie nabíjacích staníc pre elektromobily. Túto službu podporuje iba variant „Smart“. Platforma ponúka niekoľko balíčkov služieb, ktoré je možné vzájomne kombinovať.

Vzdialený monitoring

Vzdialený monitoring je základná služba, ktorá umožňuje spojenie so stanicou, poskytuje prehľad o celkovej vydanej energii a stave stanice, a umožňuje stanicu verejne sprístupniť v sieti OlifeEnergy Net. Vzdialený monitoring uľahčuje diagnostiku a prípadný servis. Súčasťou vzdialeného monitoringu je aj SIM karta, vrátane paušálnej platby pre GSM modul.

Správa prístupu

Správa prístupu je určená pre jednoduchú administráciu užívateľov dobíjacej stanice. Poskytuje tiež výpis jednotlivých nabíjaní (čas, energia a užívateľ, ktorý nabíjal), ktorý je vhodný na rozúčtovanie nákladov v bytovom družstve alebo na monitoring nákladov vo firme.

Spoplatnenie

Vďaka službe „Spoplatnenie“ môže vaša dobíjacia stanica generovať príjem za verejné nabíjanie elektromobilov. Cena za nabíjanie a tým aj výnosy si určuje majiteľ stanice.

Riadenie výkonu

Služba pre prioritné riadenie výkonu nabíjacích staníc umožňuje pripojiť stanice na obmedzený istič (alebo limitovaný príkon na VN – napríklad 5 staníc s výkonom 22 kW na jeden istič 3×32 A) s tým, že výkon je stanicami zdieľaný podľa ich vyťaženosti, alebo nastavených priorít . Modul „Riadenie výkonu“ ale predovšetkým predchádza prekročeniu dojednaného štvrťhodinového maximálneho príkonu. Informácie o dostupnom príkone môže byť automaticky preberaný priamo zo systému MaR budovy. Celkovo prináša modul „Riadenie výkonu“ úspory za paušálne platby v podobe zníženia hodnoty hlavného ističa alebo rezervovaného príkonu, a navyše za predchádzanie pokutovaných prekročení štvrťhodinových maxím.

Porovnanie variant BASE a SMART

Wallbox a ceny

Cena 22 kW wallboxu sa líši podľa typu a dĺžky kábla. K dispozícii sú verzie wallboxu so zásuvkou bez kábla, ktorý sa zapája samostatne, alebo s krúteným káblom o dĺžke 4 metre a rovným káblom s dĺžkou 5 metrov. Cena wallboxu je od €1210 do €1430 bez DPH. Káble sú zakončené zástrčkou Mennekes Typ2. 

V prípade, že hľadáte domáci wallbox v prevedení pre nabíjanie dvoch elektroáut súčasne (dva káble), pozrite sa na DoubleBox. Pre ďalšie otázky nás kontaktujte na obchod@acnabijacka.sk alebo tel. +420 556 621 022Poradíme vám aj s dopytom DC nabíjacie stanice pre elektromobily.

Wallboxy značky OlifeEnergy sa vyznačujú kvalitným spracovaním, spoľahlivosťou a originálnym dizajnom. Sú kompletne vyvinuté a vyrábané v Českej republike.

Na stiahnutie

Datasheet OlifeEnergy Wallboxy a Doubleboxy (PDF)

Inštalačný manuál OlifeEnergy Wallbox (PDF)

Dodatočné parametre

Kategória: Wallbox pre elektromobily
Záruka: 2 roky
Vstupné napätie: AC 3 + N + PE 400V 50 Hz, TN-S
Nabíjací výkon (AC): 0-22 kW
Výstupný prúd: 0-32 A
Max. prierez prívodu: 10 mm2
Krytie: IP54
Residuálna ochrana: detekcia reziduálneho DC prúdu podľa IEC 62955
Komunikácia: OlifeEnergy Cloud, OCPP 1.6/2.0
Dátové pripojenie: Ethernet, USB (GSM, WiFi)
Pracovná teplota: -25 °C ~ +40 °C
Pracovná vlhkosť: 5-95 %
Rozmery: 194×320×112 mm (bez kábla)
Hmotnosť (bez kábla; 4m; 5m): 6,5 kg; 9,5 kg; 10,5 kg

Firemný wallbox OlifeEnergy (ElectroDad)

Rozhovor o nabíjacích staniciach