Stojanová dobíjacia stanica OlifeEnergy SMART AC 2×22 kW

Značka: OlifeEnergy

OlifeEnergy AC stojanová dobíjacia stanica elektromobilov, v prevedení SMART a nabíjaním striedavým prúdom. Súčasťou sú dva káble so zástrčkami Type2 (Mennekes).

Dostupnosť Na dotaz
Kód: EL-AC44-SMART
€5 213,04 €4 308,30 bez DPH
Stojanová dobíjacia stanica OlifeEnergy SMART AC 2×22 kW
Značka: OlifeEnergy
Stojanová dobíjacia stanica OlifeEnergy
Doprava zadarmo

OlifeEnergy AC stojanová dobíjacia stanica elektromobilov, v prevedení SMART a nabíjaním striedavým prúdom. Súčasťou sú dva káble so zástrčkami Type2 (Mennekes).

Veľkým plusom stanice je, že dokáže nabíjať dva elektromobily zároveň, každý príkonom až 22 kW. Nabíjanie spustí automaticky po vložení konektora do vozidla, alebo po identifikácii RFID kartou (RFID čipom). Proces nabíjania je možné tiež ovládať vzdialene prostredníctvom služby OlifeEnergy Cloud, prípadne pomocou protokolu OCPP. Stanica je v robustnom kovovom prevedení.

Dobíjacia stanica je v robustnom kovovom prevedení.

Variant dobíjacej stanice SMART je vhodný na prevádzku na firemných parkoviskách, v nákupných centrách a v miestach s vysokou penetráciou elektromobilov. Dobíjacia stanica je vybavená funkciou obmedzenia príkonu proti preťaženiu elektrického rozvodu. Pre skrátenie času dobitia vie stanica deliť príkon medzi dve nabíjané vozidlá podľa ich potreby.

Celkový príkon stanice je možné dynamicky regulovať pomocou externého modulu OlifeEnergy SmartMeter. SmartMeter je zariadenie, ktoré zaisťuje optimálne využitie kapacity elektrickej prípojky, tým že meria aktuálnu spotrebu stanice alebo jeho čiastkového okruhu a vyhodnocuje dostupný príkon pre nabíjaciu stanicu OlifeEnergy. Stanica potom podľa dostupného príkonu reguluje nabíjací prúd.

Služby OlifeEnergy CLOUD

OlifeEnergy Cloud je platforma pre vzdialený monitoring, správu, riadenie a spoplatnenie nabíjacích staníc pre elektromobily. Túto službu podporuje iba variant „SMART“. Platforma ponúka niekoľko balíčkov služieb, ktoré je možné vzájomne kombinovať.

Vzdialený monitoring

Vzdialený monitoring je základná služba, ktorá umožňuje spojenie so stanicou, poskytuje prehľad o celkovej vydanej energii a stave stanice, a umožňuje stanicu verejne sprístupniť v sieti OlifeEnergy Net. Vzdialený monitoring uľahčuje diagnostiku a prípadný servis. Súčasťou vzdialeného monitoringu je aj SIM karta, vrátane paušálnej platby pre GSM modul.

Správa prístupu

Správa prístupu je určená pre jednoduchú administráciu užívateľov dobíjacej stanice. Poskytuje tiež výpis jednotlivých nabíjaní (čas, energia a užívateľ, ktorý nabíjal), ktorý je vhodný na rozúčtovanie nákladov v bytovom družstve alebo na monitoring nákladov vo firme.

Spoplatnenie

Vďaka službe „Spoplatnenie“ môže vaša dobíjacia stanica generovať príjem za verejné nabíjanie elektromobilov. Cena za nabíjanie a tým aj výnosy si určuje majiteľ stanice.

Riadenie výkonu

Služba pre prioritné riadenie výkonu nabíjacích staníc umožňuje pripojiť stanice na obmedzený istič (alebo limitovaný príkon na VN – napríklad 5 staníc s výkonom 22 kW na jeden istič 3×32 A) s tým, že výkon je stanicami zdieľaný podľa ich vyťaženosti, alebo nastavených priorít . Modul „Riadenie výkonu“ ale predovšetkým predchádza prekročeniu dojednaného štvrťhodinového maximálneho príkonu. Informácie o dostupnom príkone môže byť automaticky preberaný priamo zo systému MaR budovy. Celkovo prináša modul „Riadenie výkonu“ úspory za paušálne platby v podobe zníženia hodnoty hlavného ističa alebo rezervovaného príkonu, a navyše za predchádzanie pokutovaných prekročení štvrťhodinových maxím.

OlifeEnergy AC dobíjecí stanice pro elektromobily je nabízena ve variantách BASE a SMART. Porovnání obou variant je v tabulce níže.

Montáž

SECTRON je certifikovaným držiteľom profesnej kvalifikácie pre montáž nabíjacích staníc pre elektromobily.

Pri montáži nabíjacej stanice na betónový základ alebo na chemické kotvy je potrebné najprv pripraviť miesto a základňu. Následne treba upevniť závitové tyče alebo chemické kotvy do betónu a pripevniť na ne montážne prvky nabíjacej stanice. Nabíjacia stanica sa pripevňuje štyrmi otvormi v základni stanice.

Dodatočné parametre

Kategória: Nabíjacie stanice
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 110 kg
Prevedenie: vonkajší IP44 (samostatne stojaci)
Pripojenie: EV kábel so zástrčkou (IEC 62196-2)
Zástrčky: 2× Typ2 (Mennekes)
Ovládanie lokálne: lokálne – automatické zopnutie alebo RFID
Ovládanie vzdialené: vzdialené – OlifeEnergy Cloud, OCPP
Komunikácia: OlifeEnergy Cloud, OCPP 1.6/2.0
Dátové pripojenie: Ethernet, USB (GSM, Wi-Fi)
Typ prívodu: AC AC 3 + N + PE 400 V 50 Hz, TN-S AC 3 + PEN 400 V 50 Hz, TN-C
Vstupný prúd: 3×64 A
Výstupný výkon: 2×22 kW (44 kW)
Nadprúdová ochrana: 2× 3-pólový istič 32 A
Reziduálna ochrana: 2× 4prúdový chránič typ A + zariadenie na detekciu reziduálneho prúdu podľa IEC 62955
Prevádzková teplota: -30 °C ~ +50 °C
Vlhkosť: od 5 % do 95 %
Rozmery: 2000 × 560 × 380 mm
Hmotnosť: 110 kg