DC stojanová dobíjacia stanica OlifeEnergy

Značka: OlifeEnergy

DC rýchlonabíjacia stanica pre elektromobily nabíja výkonom až 20-80 kW. Nabíjacia stanica je priamo prepojená s trakčnou batériou elektromobilu.

Variant:
Dostupnosť Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvoľte variant
Kód: EL-DC20 EL-DC40 EL-DC60 EL-DC80 Zvoľte variant
€14 096,50 €18 137,90 €22 808,50 €27 333,90 od €14 096,50 €11 650 bez DPH €14 990 bez DPH €18 850 bez DPH €22 590 bez DPH od €11 650 bez DPH
DC stojanová dobíjacia stanica OlifeEnergy
Značka: OlifeEnergy

DC rýchlonabíjacia stanica pre elektromobily nabíja výkonom až 20-80 kW. Nabíjacia stanica je priamo prepojená s trakčnou batériou elektromobilu.

Silová elektronika je umiestnená priamo v stojane (pre výkony do 120 kW nie sú potrebné doplnkové skrine).

OlifeEnergy Stojanová dobíjacia stanica DC má stupeň krytia IP54 a je určená na vonkajšie použitie. Je dostupná v prevedení samostatne stojaceho stojana. Táto stanica je vybavená jedným káblom s konektorom CCS2 s dĺžkou 4 m.

Voliteľne je možné doplniť aj AC zásuvku Type 2 o nabíjacím výkonom 22 kW

Stanica je plne kompatibilná so službou OlifeEnergy Cloud pre vzdialený monitoring, kontrolu, riadenie stanice a reguláciu výkonu. Je možné ju tiež ovládať pomocou RFID kariet alebo mobilnej aplikácie, prípadne cez OCPP protokol. Výkon všetkých dobíjacích staníc tak môžete riadiť aj vzdialene.

Rýchla DC nabíjacia stanica je vhodná na prevádzku na firemných parkoviskách, čerpacích staniciach, v nákupných centrách a v miestach s vysokou penetráciou elektromobilov.

Funkcionalitu nabíjacej stanice je možné na prianie zákazníka rozšíriť o tieto čiastkové hardvérové časti:

RFID modul

Čítačka RFID kariet umožní autorizáciu užívateľov na základe bežne používaných bezdrôtových kariet alebo čipov (vstupné karty, zákaznícke karty). RFID modul môže pracovať lokálne, iba s kartami uloženými v internej pamäti stanice, alebo je pripravený na komunikáciu so vzdialeným serverom pomocou SmartCharge modulu.

SmartCharge modul

Je múdra výpočtová jednotka, ktorá rozšíri dobíjaciu stanicu o služby OlifeEnergy Cloud a OCPP protokol. Zaisťuje vzdialenú komunikáciu (LAN, GSM), diagnostiku stanice, riadenie výkonu, monitoring nabíjania a ovládania pomocou RFID čipov alebo mobilnej aplikácie OlifeEnergy. GSM modul GSM modul rozširuje SmartCharge modul o komunikácii prostredníctvom mobilnej dátovej siete.

OlifeEnergy Cloud

OlifeEnergy Cloud je platforma pre vzdialený monitoring, správu, riadenie a spoplatnenie nabíjacích staníc pre elektromobily. Platforma ponúka niekoľko balíčkov služieb, ktoré je možné vzájomne kombinovať.

Vzdialený monitoring

Základná služba, ktorá umožňuje vzdialenú komunikáciu so stanicou. Majiteľ má prehľad o stave stanice, aktuálnej a celkovej vydanej energii, a môže stanicu zverejniť v sieti OlifeEnergy Net pre verejné nabíjanie.

Správa prístupu

Je určená pre správu prístupu užívateľov k dobíjacej stanici pomocou RFID čipov alebo mobilnej aplikácie. Súčasťou balíčka je aj výpis jednotlivých nabíjaní (užívateľ, čas a množstvo energie).

Riadenie výkonu

Služba pre prioritné riadenie výkonu (load-balancing) nabíjacích staníc umožňuje pripojiť viac staníc na obmedzený istič a bráni prekročeniu dojednaného štvrťhodinového maximálneho príkonu pri pripojení na VN alebo VVN.

Spoplatnenie

Vďaka službe môžete svoju stanicu zobraziť v sieti OlifeEnergy Net a generovať dodatočný príjem za verejné nabíjanie elektromobilov.

Dodatočné parametre

Kategória: Nabíjacie stanice
Prevedenie: vonkajší IP54 (samostatne stojaci)
Pripojenie: EV kábel so zástrčkou (IEC 62196-2)
Zástrčky DC: 1× CCS2 (voliteľne CHAdeMO)
Nabíjanie AC: voliteľne
Ovládanie lokálne: automatické zopnutie alebo RFID
Ovládanie vzdialené: OlifeEnergy Cloud, OCPP
Typ prívodu: AC 3 + N + PE 400 V 50 Hz, TN-S / AC 3 + PEN 400 V 50 Hz, TN-C
Vstupný prúd: 3×38 A na každých 20 kW výkonu
Výstupný výkon: 20-80 kW
Výstupný prúd (max.): 67 A na každých 20 kW výkonu
DC výstupné napätie (max.): 1000 V DC
Dĺžka nabíjacieho kábla: 4 metre
Komunikácia: OlifeEnergy Cloud, OCPP-J, 1.6, 2.0
Dátové pripojenie: Ethernet, USB (GSM, Wi-Fi)
Prevádzková teplota: -30 °C ~ +50 °C
Vlhkosť: od 5 % do 95 %
Rozmery: 2000 × 560 × 380 mm
Hmotnosť: 110 kg